הגעתם למקום הנכון. ברוכות וברוכים הבאים ל-רוב!

אם אתן עובדות, לומדות, מאמינים בשוויון, אם אין לכם חברים טייקונים ואם אכפת לכם ממה שקורה וגם אתם רואים פה את העתיד שלכם - הגעתם למקום הנכון.

מאמר מערכת

המחאה החברתית, 2011

אם אתן עובדות, לומדות, מנסות לשרוד ולהתקדם – אתן חלק מהרוב.  


אם אתם מאמינים בשוויון ויש לכם רק מה להרוויח משלום – אתם חלק מהרוב.


אם אין לכן חברים טייקונים, ואין לכם גישה ישירה לראש הממשלה – אתם חלק מהרוב.


אם גם לכן ולכם אכפת ממה שקורה, וגם אתם מקווים לבנות פה את העתיד שלכם, אבל יודעים שכרגע השיטה לא פועלת למענכן – הגעתם למקום הנכון. ברוכות וברוכים הבאים ל-"רוב – أغلبية".


"רוב – أغلبية" הוא מגזין מבית תנועת "עומדים ביחד". בכל מקום, אנחנו נאבקים למען האינטרסים המשותפים של הרוב הגדול של מי שחיים כאן. הלב והמנוע של "עומדים ביחד" הוא האנשים. ואחד מהכלים הכי חשובים שלנו – הוא רעיונות. רעיונות ותיקים וחדשים שנשענים על מכנה משותף אחד – שהמקום הזה הוא הבית של כולנו, ושהחברה והכלכלה צריכות לפעול לטובת כולנו. "רוב – أغلبية" הוקם כדי להיות בית לרעיונות האלו. אנחנו כאן כדי ליצור תוכן מעמדי, חד ומדויק, וגם אקטואלי, ברור ונגיש לקריאה. כדי להשמיע קול של שמאל עממי, סוציאליסטי וערבי-יהודי.


תמצאו כאן מאמרים קצרים בנושאים שנוגעים לנו. על המצב הכלכלי, על זכויות עובדים ונשים, על המאבק בכיבוש ובעד שלום, על הפקרת הפריפריות, על המאבק של הציבור הפלסטיני בישראל לשוויון, על משבר האקלים ועוד. נתייחס כאן לסוגיות שרלוונטיות לכולנו, ונראה איך דברים יכולים להתנהל אחרת. במקום למען אליטות ההון וההתנחלויות – למעננו.


לנו אין טייקונים שיוציאו עבורנו עיתון, ואין לנו משרדי יח"צ. במקום זה, יש לנו אנשים. הכוח של התנועה שלנו בנוי עליהם, ועל התרומה הייחודית של כל אחד. יש מי שיודעת להרים הפגנה, יש מי שיכול לתרום שעה בשבוע למטה טלפנות, ויש מי שמתנדב להסיע פעילים. הכוח שלנו מגיע מזה שאנחנו מגוונים ומאורגנים. שונים זה מזה, ופועלים יחד ועם אסטרטגיה פוליטית משותפת. גם את התוכן שתמצאו כאן כותבות וכותבים אנשים שונים, עם רקעים מגוונים, והכל כחלק ממעשה השינוי. לכוחות הכי חזקים בארץ יש אינטרס שנשתוק. ב-"רוב – أغلبية" יקרה בדיוק ההיפך. הבמה הזו תאפשר לנו להגיע אל עוד אנשים, להביא עוד רעיונות שאולי לא חשבתם עליהם, ולתרגם את הכוח שלנו לשינוי אמיתי ויסודי של המציאות.


"רוב – أغلبية" לא בא להחליף את הקיים, אלא להוסיף לו. יש כבר במות מעולות לתוכן שמאלי וסוציאליסטי. "רוב – أغلبية" מגיע כדי להצטרף אליהן, ולתרום תרומה משלו, של תוכן שאינו הגותי או אקדמי, אבל גם אינו עיתונאי. תוכן שמדבר גם על הכאן ועכשיו וגם על הטווח הארוך, ומחבר בין נושאים שלא תמיד נראים קשורים. אנחנו מאמינים שככה נוכל לבנות זרם חזק ומשפיע בחברה הישראלית.


אז מה הצעד הבא? להתחיל לקרוא! ואחר-כך, עזרו לנו להפיץ את הרעיונות שלנו, לחדד את המסרים, ולהגיע לכמה שיותר אנשים. התוכן כאן הוא האמצעי. המטרה היא שינוי. ברוכות וברוכים הבאים ל-"רוב – أغلبية".

הציבור הערבי: מגבלותיה של הגמוניה סגורה בקופסה

הציבור הערבי: מגבלותיה של הגמוניה סגורה בקופסה

דב חנין ודני פילק

אם את אישה, בנט הוא האויב הכי גדול שלך

אם את אישה, בנט הוא האויב הכי גדול שלך

דורון ארוך

בקרוב, המזרח התיכון יוצף במים - שיחה עם נועם חומסקי ורוברט פולין

בקרוב, המזרח התיכון יוצף במים - שיחה עם נועם חומסקי ורוברט פולין

סאלי עבד ועילי אברמוביץ'

חפשו באתר:

הירשמו כאן

רוצים לקבל את המאמרים הבאים שיעלו?

LOGO2017B-01.png
רוב-02.png

© 2020 כל הזכויות שמורות לעומדים ביחד בע"מ (חל"צ)

Open site navigation